17 Ağustos

Bugün 17 Ağustos 2019. Sıradan bir ağustos günü ve üstelik sıcak mı sıcak. Görünüşte diğer günlerden hiçbir farkı yok. Ama bugünün bir önemi var. 1999 Marmara depreminin yıl dönümü. Bugün insanoğlunun acizliğinin tarihin tozlu raflarına kaydedildiği önemli bir gün. Her şeye gücünün yettiği sanan insan, bir süre sonra kendini erişilmez görmeye başlar. Burnu Kaf dağına erişir, durduk yere kibirlenir. Ama ne yaparsa yapsın bazı şeylerin önüne geçemez.

Doğa olaylarına karşı koyamayıp acizliği ortaya çıkınca da bütün kibri yerle bir oluyor. İşte 17 Ağustos öyle bir gündür. O gün binlerce insanımız uykusunda can verdi, yüz binlercesi evsiz barksız kaldı. Düşündüğünüz zaman ne kadar acı ve ibretlik bir olay. Düşünebiliyor musunuz, uykuya yatıyorsunuz göçük altında nefes almaya çalışırken buluyorsunuz kendinizi. Ailenizden herkesi kaybetmişsiniz ve bir tek siz hayattasınız. Durumun ehemmiyetini en iyi yaşayan bilir.

Bu vesileyle 17 Ağustos depreminde can veren vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, bir daha böyle can yakan üzücü olaylar yaşanmamasını temenni ediyorum.

17.08.2019/ Cumartesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: