Anneler Günü

Bugün 12 Mayıs Pazar. Yani mayıs ayının ikinci pazarı. Bu da demek oluyor ki, bugün Anneler Günü.Cennetin ayaklarının altına serildiği kadınların günü.Kutlu olsun tüm annelerin, anne adaylarının, anne olacakların ve anne olmayı arzulayan herkesin günü. Onlar ki evladı uğruna uykusuz geceler geçiren eli öpülesi insanlardır. Haklarını ödememiz imkansızdır. Bizim için yaptıkları fedakarlıkların haddi hesabı yoktur. Bu yüzden onların kıymetini bilelim, onları üzmeyelim, onlara öf bile demeyelim.

O değerli varlıklar,bu dünyada bizi koruyup kollamak için gönderilmiş birer melek misalidir. Hayattayken lütfen meleklerinize sahip çıkın. Onların değerini kaybetmeden bilelim ki, sonra bir ömür boyu pişmanlık duymayalım. O zaman duysakta bir şey ifade etmez çünkü iş işten geçmiş olacaktır.Bu gelenekselleşmiş gün dolayısıyla annelerimizi yakındaysa ziyaret edelim, uzaktaysa telefonla arayıp hal hatırlarını soralım. Bu dünyadan göçüp gittilerse onlara dua edelim. Bir annenin evladından beklediği ancak budur zaten, hatırlanmak. Onların öyle değerli, süslü püslü hediyelere ihtiyacı yok. Onların bizim samimiyetimize, sevgimize,onlara göstereceğimiz ilgimize ihtiyaçları var.Bunları yapmak onlara verilmiş en büyük hediye olacaktır.Bu küçük ama çok kıymetli hediyenin bize hiçbir külfeti yoktur. Bize dünyaları bahşeden, her türlü fedakarlığı göze alan analarımızdan bu hediyeleri lütfen esirgemeyelim. Onları mutlu etmek elimizde.

Bu vesileyle hem onların gönlünü hoş tutmuş, hem de kendimizi mutlu etmiş oluruz. Çünkü mutluluk bulaşıcıdır. Varsa bir yerde mutluluk kırıntısı elbet size de
bulaşacaktır.Derdin, sıkıntının bitmediği şu fırıldak dünyada her şeyden kurtulmak ve sevgi yüklemek için anne limanına uğrayalım. Ama bunu sadece bugün değil
her gün yapalım. çünkü onlar her an her saniye annelik yapıyorlar. Bunu her şeyden fazla hak ediyorlar. Gününüz kutlu olsun, eli öpülesi kadınlar.

12.05.2019/ Necati Dilek

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: